Glömt lösenord?


Kallelse till årsmöte, 9 oktober

Det är dags för årets SwingTing, WCJ:s årmöte, fredagen den 9 oktober på Forum. På mötet, som är till för föreningens medlemmar, sätter vi upp de stora målen inför nästa år och diskuterar året som gått. För att kunna vara med och rösta om föreningens verksamhet och framtid under mötet måste du ha betalt höstens medlemsavgift. Har du inte betalat ännu? Passa på att göra det nu genom att klicka här.

För att göra själva mötet så effektivt som möjligt (så att vi förhoppningsvis hinner dansa efteråt) bjuder vi in till försnack med fika och frågestund från kl 18. Mötet börjar klockan 19.

När: Fredag 9 oktober, kl 18: Frågestund & mat, kl 19: Årsmöte
Var: Forum

Hela årsmöteshandlingarna finns att läsa här: årsmöšteshandlingar 2015
Kallelse med motioner och propositioner finns att läsa här: Kallelse WCJ årsmöte