Glömt lösenord?


Kallelse till årets Swing Thing

Det är dags för årets SwingTing, WCJ:s årmöte, söndag den 16 oktober på Forum. På mötet, som är till för alla föreningens medlemmar, sätter vi upp de stora målen inför nästa år, diskuterar året som gått och väljer den nya styrelsen. För att kunna vara med och rösta om föreningens verksamhet och framtid under mötet måste du ha betalt medlemsavgiften. Har du inte betalat ännu? Passa på att göra det nu genom att klicka här.

Mötet börjar kl 12.00 och när magarna börjar kurra så bjuds det på mat – därför är det jättebra om du tänker komma att du anmäler dig i eventet på Facebook.

Här finns handlingarna för årets stämma.

Vill du läsa in dig på våra stadgar så finns de här.

Styrelsens förslag på verksamhetsplan inför 2016/2017

valberedningens-forslag-till-ny-styrelse-2016

När: Söndag 16 oktober, kl 12.00
Var: Forum